Prodlužování vrchních řas už není žádnou novinkou, ale pokud chcete držet krok s dobou, je potřeba se neustále učit něco nového, ať můžete vyhovět i netradičním požadavkům svých klientek. Bez ohledu na to, jaký na trendy máte názor. Dneska se totiž podíváme na poměrně kontroverzní téma, kterým je prodlužování řas na spodním víčku. V tomto článku probereme výhody i nevýhody prodlužování těchto řas a prozradím vám i to, kdo by se jim měl vyhnout.
Princip prodlužování spodních řas je stejný jako u těch vrchních – jednotlivé umělé řasy se klasicky aplikují na přírodní. No a jaký je tedy výsledek? Umělé spodní řasy zajistí dramatičtější a podmanivější pohled, který zvýrazní oči a při správném provedení je krásně orámují a dodají jim hloubku, aniž by to vypadalo nevkusně a přehnaně. Jen tedy vydrží podstatně kratší dobu než umělé řasy na horním víčku, tak každá klientka musí zvážit, jestli si je opravdu přeje nebo jestli se bez nich obejde.
Pro koho je vhodné prodloužení dolních řas?
Umělé spodní řasy můžete aplikovat téměř všem klientkám, ale následující tři typy zákaznic si tyto řasy zamilují více než kdokoli jiný:
Klientky, které požadují ten největší objem
Jsou klientky, které běžně nosí mega objemové 8D řasy nebo dokonce ještě bohatší. Některým se ve výsledku může zdát, že je to až moc, ale bohužel to zjistí až po nalepení celého setu. No a právě v tomto případě, umělé spodní řasy zachrání situaci! Aplikací dolních řas totiž alespoň trochu vyrovnáte dramatičnost těch vrchních a společně budou vypadat zkrátka tak akorát.
Spodní řasy jsou vhodným doplňkem pro tyto extravagantní lash mapy:
- Anime lashes
- Kim K lash mapa
- Dolly lash mapa
Klientky, které se nedokážou vzdát řasenky
Některým klientkám, které mají prodloužené vrchní řasy, vadí to, že jsou spodní nevýrazné a něco jim prostě chybí. Proto si na spodní řasy nanášejí řasenku, kterou je následně třeba velmi opatrně odlíčit. No a na to některé klientky bohužel nemyslí, a navíc používají odličovače na olejové bázi, které jsou opět pro umělé vrchní řasy čiré zlo. No a právě i pro tyto klientky jsou umělé řasy na spodních víčkách velmi vhodné, jelikož už nebudou mít nutkání řasenku používat.
Klientky, které chtějí mít perfektní řasy na nějakou speciální událost
Spodní umělé řasy jsou skvělou volbou i pro ty klientky, které se chystají na významné události a chtějí, aby jejich oči a řasy vypadaly zkrátka dokonale. Ocení je například nevěsty, které se často neubrání emocím, mohou přijít slzy štěstí a umělé řasy je zachrání před nechtěnými černými šmouhami pod očima. Navíc na svatebních fotografiích budou oči s umělými řasami vypadat dokonale.
Kromě toho mě napadají klientky, které se zrovna připravují na plesy, gala večery nebo jiné slavnostní akce. Spodní řasy přidají očím hloubku, která zaujme na první pohled, ale hlavně vydrží bezchybná po celý večer. Perfektně se hodí také pro profesionální focení, jako jsou módní editoriály nebo portréty, kde každý detail hraje velkou roli.
Kdo by se měl umělým spodním řasám vyhnout?
Stejně jako existují skupiny klientek, pro které jsou umělé spodní řasy vhodné, je i skupina zákaznic, kterým bych prodlužování dolních řas nikdy nedoporučila. Pokud mají klientky opravdu krátké, tenké a řídké spodní řasy, je lepší je nechat bez umělých řas, aby se ještě více neoslabily. Prodlužování by mohlo jejich nedostatky ještě zvýraznit a retence by navíc byla velmi krátká.
Kromě toho nejsou tyto řasy vhodné ani pro klientky, jejichž spodní řasy směřují přímo vzhůru – mohly by totiž zasahovat do jejich zorného pole, což by nebylo nic příjemného.
Dále je rozmluvte i zralejším klientkám, které mají mírně pokleslá nebo převislá oční víčka a spodní řasy by to mohly negativně zvýraznit.
Jaké umělé řasy zvolit?
Aby byl výsledný efekt přirozený, obecně platí, že spodní řasy by měly mít menší natočení než řasy horní. Pro dolní řasy by tedy mělo stačit natočení A (neboli J), B nebo maximálně C.
No a co se týče délky, doporučila bych vám používat kratší řasy v rozmezí 4-7 mm. Pokud by totiž byly příliš dlouhé, vypadalo by to přehnaně. Průměr je pak ideální kolem 0,5-0,10 mm v závislosti na přání klientky.
Myslete ale na to, že i pro spodní řasy platí podobná pravidla jako pro horní: je třeba zajistit, aby řasy nebyly prodloužením příliš zatížené a aby umělé řasy nezpůsobovaly nějaké nepříjemné pocity pnutí či nepohodlí.
Jak aplikovat umělé řasy na řasy na spodním víčku?
1. Zajištění horních řas
Nejprve je nutné horní řasy zajistit tak, aby nepřekážely. Použijte například super pásku 3M a tu přelepte přes všechny horní řasy nahoru k očnímu víčku. Nedoporučuji používat velmi silné lepivé pásky, ani gelové podložky, které by měly negativní vliv na retenci vrchních řas. Případně můžete vyzkoušet klasické tejpování – kdy horní víčko jen nadzvednete, páskou zajistíte a řasy necháte volně. Pokud nebudou řasy z horního víčka prověšené a nebudou vám zavazet, klidně se můžete obejít i bez jejich přelepování.
2. Příprava spodních řas
Pod spodní řasy umístěte gelové podložky nebo nalepte jemnou pásku. Pokud má klientka váčky pod očima, použijte pro její pohodlí jen velmi tenkou pásku nebo pružnější podložky.
TIP: Myslete na to, že je umělé řasy potřeba aplikovat vždy jen při zavřených očích klientky. Nikdy nelepte řasy na spodní víčko, když bude mít klientka otevřené oči – výpary lepidla by totiž mohly způsobit podráždění nebo alergickou reakci.
3. Příprava umělých řas
Umělé řasy budete na spodní řasy lepit zrcadlově než na ty vrchní. Špička umělé řasy tentokrát bude směřovat dolů k pokožce a nahoru k vám jako u aplikace vrchních řas. Pro snadnější manipulaci je dobré si proužek řas položit na pracovní plochu vzhůru nohama. Ať už nemusíte přemýšlet nad tím, jak má řasa směřovat.
4. Naneste podkladovou vrstvu
Spodní řasy očistěte čisticí pěnou a aplikujte primer.
5. Samotná aplikace
Nyní už na řadu přichází to, co moc dobře znáte – izolace přírodní řasy jednou pinzetou a lepení umělé řasy druhou pinzetou. I v tomto případě aplikujte kratší řasy do vnitřních koutků a ty nejdelší řasy do vnějších koutků. Můžete se například inspirovat touto lash mapou:
6. Kontrola
Po dokončení celého setu ještě řasy důkladně zkontrolujte. Ujistěte se, že nejsou slepené a že všechny řasy pevně sedí na svém místě. Celý proces aplikace umělých spodních řas vám zabere podstatně méně času než u řas na vrchním víčku, odhaduju, že tak do 30 minut máte hotovo.
Jak dlouho umělé řasy na spodních řasách vydrží?
Jak už jsem zmínila na začátku, dlouhá retence bohužel není to, čím se budou umělé řasy na spodním víčku pyšnit – prodloužení na nich vydrží pouze 1-2 týdny. Když si klientky protřou oči, spodní řasy bývají první, které odejdou!
No, a právě kvůli tomu je nabízí jen málo řasařek. Každopádně vy rázem můžete mít oproti ostatním velkou konkurenční výhodu. Jen myslete na to, že musíte klientky na kratší výdrž upozornit, ať k vám za dva týdny nenaběhnou naštvané a nepožadují ihned nalepit nové řasy.
Tak co vy a umělé spodní řasy? Nabízíte je klientkám nebo raději ne? Zajímá mě váš názor! Neváhejte mi proto napsat na Facebook nebo na Instagram a klidně připojte i fotku vaší práce.
Zajímá vás více informací k prodlužování řas? Načerpejte inspiraci i v dalších článcích na blogu Lashes PRO:
- Průvodce barevnými řasami
- Jak pracovat s umělými řasami se zakřivením typu L?
- Jak postupovat při doplňování umělých řas?
- Jaké existují typy objemových řas v hotových vějířcích?
Zdroje obrázků: