Mnohé začínající stylistky se mě často ptají, kde své dovednosti dále zlepšovat. Pak se mě s otázkou, který začátečnický kurz si vybrat, občas obracejí i ženy, které profesionální dráhu řasové stylistky teprve zvažují. Pokud vás tento svět také láká, tak mám pro vás hned několik rad, které vám s výběrem kvalitního kurzu a školitelky pomůžou.
Jako řasová stylistka se živím přes pět let. Předtím jsem studovala, měla nějaké brigády, ale mým snem bylo působit v kosmetickém průmyslu. Kosmetickou školu jsem ze zdravotních důvodů nedokončila. Aplikace umělých řas mi připadala jako vhodná alternativa, ale protože jsem z oboru nikoho neznala, netušila jsem, jaký kurz si vybrat. V té době jsem navíc jako studentka neměla moc peněz, a tak jsem volila mezi cenově dostupnými kurzy. Zčásti i kvůli mé finanční situaci jsem tak absolvovala několik kurzů, se kterými jsem měla špatnou zkušenost.
I tak jsem se ale po několika kurzech následující dva měsíce učila aplikaci klasických umělých umělých řas na svých kamarádkách a už v devatenácti letech jsem v tomto oboru zahájila podnikání. Protože vím, jak může být cesta za tímto snem náročná, rozhodla jsem se s vámi sdílet své zkušenosti a tipy, co vám usnadní výběr kurzu.
Nekvalitní vs. dobrý kurz aplikace umělých řas
Když se podívám zpětně, tak vůbec první kurz, kterého jsem se zúčastnila, byl nekvalitně vedený. Školitelka nás během jednodenního kurzu vlastně nic nenaučila. Předala nám nejen málo teoretických znalostí, ale také praktická část byla velmi špatně zorganizovaná. Každá z účastnic si během něj samotnou aplikaci vyzkoušela asi jen dvě hodiny, což je nedostačující. Nevhodně vedený byl i druhý kurz na objemové řasy, kdy nám školitelka říkala, že nevadí, když budou vějířky nesouměrné. Pravdou je pravý opak.
Až poté se u mě v tomto ohledu začalo blýskat na lepší časy, takže všechny následující kurzy už byly vedené na vysoké úrovni. Školitelky mě dokonce odnaučily chyby v prodlužování, které jsem pochytila u těch předchozích a nejvíc mě v mé kariéře posunuly. Samozřejmostí byl také jejich vysoce profesionální přístup k účastnicím.
Jak vybrat kurz aplikace umělých řas
Při výběru se vždy nejdříve podívám na práci dané školitelky a kladu si následující otázky:
· Aplikuje umělé řasy precizně?
· Opravdu jí záleží na tom, aby odvedla co nejlepší práci?
· Vyzná se v tom, jaké řasy a jejich tvar každé zákaznici sluší nejvíce?
· Má kromě kvalitních prací také dostatek recenzí spokojených klientek?
Pokud si na všechny otázky odpovím ano, mohu si být téměř jistá, že účasti na jejím kurzu nebudu litovat. V opačném případě bych zpozorněla a kurzu se neúčastnila. Například školitelka, která se dál nevzdělává, pořádá jednodenní začátečnický kurz nebo učí aplikaci klasických i objemových řas v jeden den, nejspíše nebude opravdovou profesionálkou.
Pokud stále váháte, kam na kurz jít, můžete se zúčastnit některého z mých:
· dvoudenní kurz prodlužování řas Basics pro začátečníky (řasa na řasu),
· dvoudenní kurz Stay TRENDING! (efekt oční linky, Wispy, Kim K, mokrý efekt, barevné řasy, Anime)
· a další.
Zajímají vás i další tipy, jak se stát tou nejlepší lash artistkou? Přečtěte si i následující články:
- 14 rad pro dokonalé fotky vaší práce
- Víte, že v létě potřebují řasy speciální péči? Zjistěte proč
- 7 kroků, jak se od začátečnice vypracovat k vlastnímu salonu
Vaše Karolína