Od poslední revoluce v oblasti lash stylistiky - což podle mě příchod hotových vějířků rozhodně byl - uběhl už nějaký ten pátek. A když se začal objevovat v zahraničí nový systém lepení řas pomocí UV světla, pokukovala jsem po něm a těšila se, že ho jednou taky budu moct vyzkoušet. Vyhlídky vypadaly skvěle - snadnější lepení, delší retence i konec nutnosti hlídání si teploty a vlhkosti v salonu a příslib, že by snad tento systém mohl být skvělou alternativou pro alergičky - to všechno zní lákavě!
Teď, když už mám systém vyzkoušený, můžu ho s klidným svědomím doporučit i ostatním, proto ho také najdete i na našem e-shopu. Nicméně kolem celé problematiky je stále mnoho otázek a nejasností, se kterými se na mě pravidelně obracíte. Pokusím se vám proto v tomto článku vylíčit, jak celá práce s UV systémem probíhá, jaké přináší benefity, jak je bezpečný, ale zároveň si povíme i na co si dát při práci pozor. Protože ne všechno, co někteří výrobci o systému tvrdí, je pravda.
Pokud vás zajímá detailní popis, jak s UV lash systemem pracovat, přečtěte si i tento článek a pracujte s UV lampou jako profesionál.
Samá pozitiva a lash jistoty
Já jsem na UV systém lepení řas téměř bezvýhradně přešla. Proč?
- Je skvělé, že díky postupnému tvrdnutí lepidla můžu lepit jeden vějířek vedle druhého, nemusím přeskakovat z oka na oko a osadím tak snadněji všechny přírodní řasy. Přiložím, posvítím a jdu dál. Tím se eliminuje i vznik slepenců.
- Klientky se mi od té doby vrací na doplnění o týden či dva později. Pokud jsem pro většinu z nich měla asi 3týdenní okna, teď chodí i po 5 týdnech. Já jsem tak mohla nabrat novou klientelu, na kterou mi najednou zbýval čas.
- Klientkám úplně odpadla nutnost si ještě 24 hodin po aplikaci dávat na řasy pozor. Můžou jít na bazén, do sauny, dát si masku - lepidlo bude držet i tak!
- Kapka lepidla vydrží čerstvá při práci mnohem déle, pokud ji tedy nevystavíte sluníčku nebo jinému zdroji UV záření.
- Lepidlo je průhledné, takže vzniklé spoje jsou ještě méně viditelné.
- Díky všem zmíněným bodům jde práce mnohem rychleji od ruky. Jak s časem navíc naložím je už pak jenom na mně.
Další tipy na to, jak si práci urychlit i usnadnit jsem sepsala v článku Jsem v šoku! Vy jste o těchto 10 tricích, jak být při prodlužování řas efektivní, ještě neslyšely?. Určitě si ho nezapomeňte přečíst!
Je UV systém vhodný pro alergiky?
U hodně značek se navíc dočtete, že je UV lash system vhodný i pro alergičky. S tímto tvrzením jsem ale od začátku velmi opatrná.
Lepidlo například neobsahuje čerň, což mol být jeden z možných původních alergenů. Častěji se ale u klientek objevovala alergie na kyanoakryláty, které jsou ve velké míře zastoupeny v klasických lepidlech na řasy. UV lepidlo na řasy kyanoakryláty ovšem obsahuje také, jen v mnohem menší míře. I proto méně zapáchá. I tak se tedy alergie může opakovaně projevit.
Při aplikaci UV lepidlem byste se nově měly klientek zeptat i na to, zda netrpí alergií na slunce (tedy UV záření). Právě UV záření bude vaším hlavním pomocníkem, a i když ho není zrovna moc, dokáže citlivým osobám znepříjemnit život.
Pokud máte rizikovou klientku, která chce dojít na první aplikaci řas, domluvte se s ní na schůzce, kde uděláte alespoň kontrolní patch test.
Jak se s UV lepidlem na řasy pracuje?
To se dozvíte přímo v popisku produktu našeho lepidla na řasy nebo v krátkém videu:
UVA záření z lampy během vteřiny pomůže molekulám v lepidle zpolymerizovat, čímž lepidlo ztuhne a spoj je okamžitě pevný. Je třeba proto připomenout, že aplikaci je potřeba provádět v potemnělé místnosti s umělým osvětlením a lepidlo si připravit mimo lesklý povrch, který by odrážel světlo. S tím vám pomůže třeba naše jednorázová fólie na sklíčko.
Ani při lepení vějířků s pomocí UV lash systému nesmíte ale zapomenout na perfektní přípravu. Řasy je třeba očistit, odmastit a použít Primer. Jedině tak si pojistíte, že klientce řasy vydrží opravdu dlouho. Jak už jsem psala ve výhodách tohoto systému, klientka už na řasy nemusí po opuštění salonu vůbec myslet a vesele si užívat života.
Na Primer se občas zapomíná, ale za mě je to alfa a omega. Ptáte se proč? Odpověď najdete v tomto článku 3 důvody, proč při prodlužování řas vždy použít primer.
Bezpečnost na prvním místě
UV lampa na vytvrzování lepidla má nášlapný pedál, který vždy, když potřebujete spoj vytvrdit, krátce sešlápnete. Světlem si posvítíte na řasu a jdete dál. Pokud děláte více klientek za den, je dobré chránit svůj zrak před odraženým UV zářením ochrannými brýlemi. Oko klientky je zavřené, takže do něj UV záření nedopadá tolik, ale pokud jí chcete dopřát zvýšený komfort, můžete jí nabídnout nalepení ochranné pásky přes víčka.
UV světlo, které lampa vyzařuje, je na spektru UVA záření. To je neviditelné záření, kterému se vystavujete každý den na sluníčku. Při dlouhodobé expozici je škodlivé a způsobuje stárnutí kůže, a proto se před ním chráníme opalovacími krémy. Čas od času se objeví i alarmující novinové titulky varující před jeho smrtelným nebezpečím. UVA záření z naší lampy se ale není třeba bát, protože při vystavení se tomuto světlu na vás dopadá asi poloviční dávka UVA záření (0,22 mW/cm2) jako venku při běžném jarním nebo letním dni a lampa na vás v salonu navíc nesvítí nonstop.
Nezávislému měření se na svém Instagramu věnovala i lash expertka Nora de Paula. Já a můj tým jsme před uvedením UV systému na náš e-shop prošli i mnoho studií, které se UV záření a jeho vlivu věnují. Zajímalo mě, kolik UVA záření právě ze sluníčka přijímáme běžně, abych měla nějaké srovnání. A v této studii dánských vědců právě prováděli srovnávací testy v Kodani, kde můžete vidět, kolik mW/cm2 běžně v průběhu roku přijímáme.
Určitě nezahazuji klasický systém lepení - ten bude mít v mém salonu stále své místo, nicméně 95 % klientek nyní odbavuji s pomocí UV systému. A těším se, jaké inovace náš obor zase příště přinese! 😊
Další zajímavé čtení z mého blogu: