Kéž by všechna oční víčka byla velká, kulatá a kůže na nich vypnutá a hladká. To by se pak pracovalo! V ideálním světě ovšem nežijeme, a pokud nám má jít prodlužování řas u všech klientek pěkně od ruky, je třeba umět si poradit i s pokleslými víčky a volnou kůží. Vezměte do ruky pásku a já vám ukážu, jak vám pomůže zachránit den.
Použití pásky k fixaci přírodních řas
Samotnému prodlužování a aplikaci umělých řas předchází vždy proces přípravy řas přírodních a s nimi i okolní kůže. Na závěr této přípravy vždy přichází na řadu gelové podložky pod oči, které na očištěnou a odmaštěnou pokožku pěkně přilnou.
Přidrží řasy na spodním víčku oka pěkně z cesty vaší práci a díky bílé barvě zvýší kontrast mezi pletí a řasami, takže vám pomáhají lépe rozpoznat jednotlivé řasy při prodlužování. Také jsou ideální pro zaznačení lash mapy, podle které budete pracovat. Podložky se umisťují přibližně 1-2 milimetry pod linku oka spodního víčka, aby klientku nedráždily. Co když zpod nich ale pár neposlušných řas vykoukne?
Tušíte správně - spraví to páska!
Konkrétně japonská páska Nichiban je pro tento úkol jako stvořená. Má kontrastní bílou barvu, skvělé lepicí vlastnosti a je šetrná k pokožce. Díky svému inovativnímu provedení obsahuje dávku pružnosti, takže jemnou kůži v okolí očí nedráždí ani netahá a dobře se odstraňuje.
Použití pásky k tejpování při prodlužování řas
Má vaše klientka zapadlé oči, skleslá víčka či více jemné kůže ve vnějším koutku? Nevěšte hlavu a sáhněte po transparentní pásce typu 3M. Jedná se o jednu z nejlepších chirurgických pásek pro prodlužování řas. Netahá, neničí, ani neláme řasy, je vhodná i pro citlivou pokožku a pěkně lepí i při přesunutí na jiné místo nebo upravení pozice na kůži.
Její sejmutí je bezbolestné a nezanechává po sobě zbytky lepidla, takže je práce s ní opravdu radost. A jak že vám tedy poslouží?
3 nejčastější typy tejpování při prodlužování řas
A - zapadlé oči a skleslá víčka, kde má volná kůže tendenci zasahovat až k linii řas, přitáhnete směrem k obočí. Jednoduše proužek pásky umístíte na víčko a druhou stranu až na kůži na čele. Víčka takto jemně napnete, jen si pohlídejte, aby byla páska dostatečně dlouhá. Klientku nesmí tahat a oko silou otevírat.
B - aplikace umělých řas v koutcích očí může být občas boj, pokud se nemůžete dostat tam, kam potřebujete. Pokud umístíte tejpovací pásku na vnější polovinu víčka a stáhnete si kůži směrem kde končí přirozené obočí, dostanete se i na ty nejzapadlejší drobné řasy a bude se vám mnohem lépe pracovat.
C - při prodlužování se vždy snažte osadit maximum přirozených řas. Pokud klientce rostou řasy hustě ve více vrstvách, může to být celkem výzva, ale zvládnout ji můžete jednoduše. Přírodní řasy si jemně přichytněte k víčku kouskem pásky (páska drží po stranách víčka, není přilepená s řasami k jeho středu). Pinzetou si pak zpod pásky uvolněte řádku řas a ty osaďte vějířky. Jakmile máte jednu řadu hotovou, vytáhnete si zpod pásky dalších několik řas a takto pokračujete, dokud nemáte hotovo.
Tak jako všechno v našem oboru chce i tejpování trochu cviku. Výhodou ovšem je, že pokud máte kvalitní pásku, nemusíte se bát toho, že se vám její umístění nepodaří na první dobrou. Stačí ji přemístit nebo bezbolestně odstranit a zkusit své štěstí s novým proužkem.
Kromě pásky Nichiban můžete na lifting nebo tejpování očních víček v salonu použít i užší pásky, které jsou šetrné k tenké a citlivé kůži a zároveň se velmi snadno aplikují a sundávají.
Zajímavé čtení z mého blogu:
- UV Lash System – přišla revoluce v prodlužování řas?
- Pracujte s UV lampou jako profesionál
- 6 zásad, jak správně pečovat o prodloužené řasy
- Trendy v líčení pro rok 2023
V případě, že máte okolo tejpování nějaké otázky, neváhejte se na mě obrátit třeba ve zprávách na Instagramu nebo Facebooku. Budu se těšit!