Svatby, bazény, grilování, cestování, krémy na opalování, dovolené, horko, mokro, slaná voda… Léto je tady v celé své kráse a s vámi z ničeho nic nechce spolupracovat jindy spolehlivé lepidlo na řasy. Že by s tím mělo letní podnebí a radovánky co do činění?
Už to tak vypadá. Léto s sebou totiž přináší hned 3 věci, které si musíte u prodlužování řas pohlídat!
Začalo léto a zbláznilo se vám lepidlo? Řasy nechtějí držet, i kdybyste se s klientkou na hlavu stavěly a kdysi příjemná práce se najednou stala noční můrou s nejistými výsledky.
Vaše klientky chtějí řasy před dovolenou, máte plný diář a sama vyhlížíte své zasloužené volno - tak proč zrovna teď?!
Bod číslo 1: Může za to teplo!
Každé lepidlo na řasy - proto aby správně fungovalo - potřebuje co nejoptimálnější podmínky. Pokud vy sama cítíte, že vám teplota v salonu vzrostla o několik stupňů a je tam sotva k vydržení, věřte, že vaše lepidlo to poznalo zrovna tak. Každé lepidlo na řasy má totiž teplotní rámec, ve kterém nejlépe funguje. A někdy stačí výkyv opravdu jen o pár stupňů, aby lepidlo přestalo spolupracovat.
Naše Lashes PRO Fusion S bylo navrženo tak, aby snášelo velmi široké rozpětí teplot. Doporučená teplota v místnosti pro práci s tímto lepidlem je 23°C, což je příjemná podmínka pro pobyt v salonu obecně. Přijatelný teplotní rozsah - kdy bude lepidlo stále fungovat jak má - se pohybuje mezi 18 a 28 stupni Celsia.
Podle toho, jaké lepidlo používáte, se ale tyto hodnoty mohou i znatelně měnit a lepidlo jiné značky tak může vypovídat službu třeba už při 25-26 stupních Celsia.
Ptáte se: Proč vlastně lepidlo nechce v teple lepit?
Odpověď: Lepidlo na řasy už samo o sobě velmi rychle polymerizuje - tvrdne - a to obvykle do 1-2 vteřin. Při vysokých teplotách se tato doba znatelně snižuje, respektive zrychluje, protože lepidlo šokově polymerizuje, a tak - než stihnete přenést namočenou řasu k oku - je lepidlo už částečně zatvrdlé a na přírodní řasu se nepřichytí.
Co s tím? Zajistěte si v salonu optimální teplotu, ať už častějším větráním či klimatizací. Nezapomeňte také na důkladné skladování lepidla. Neotevřené ho uchovávejte v ledničce. Před prvním použitím nechte lepidlo 24 hodin v pokojové teplotě a po propíchnutí trysky už jej do lednice nikdy nedávejte. Po použití pečlivě trysku vyčistěte a lepidlo schovejte na tmavé, suché místo, kde zůstane v pokojové teplotě.
Napsala jsem: Umělé řasy, které drží - 5 zásad pro práci s lepidlem.
Bod číslo 2: Může za to i vlhko!
Ano, velmi důležitá je teplota, ale snad ještě důležitější je při práci s lepidlem vlhkost okolního vzduchu. Zatímco teplotu pocítíte na kůži hned, vlhkost vzduchu může být oříšek a jen tak nepoznáte, zda se vám vlhkost v pokoji významně zvýšila či klesla. Proto, pokud chcete sledovat úroveň vlhkosti v salonu, doporučuji vám sehnat si na výpomoc vlhkoměr.
Paradoxně je to boj s horkem v místnosti, který může pěkně zatočit s vlhkostí. Větrání oknem obvykle nějakou tu vlhkost interiéru přidá a použití klimatizace naopak zase vlhkost pohlcuje.
Doporučená relativní vlhkost vzduchu při práci s lepidlem Lashes PRO Fusion S je 45 % a přijatelný rozsah RH je od 40 % do 60 %.
Co s tím? Pokud byste se dostaly do situace, kdy dlouhodobě či opakovaně bojujete s vysokou vlhkostí vzduchu, můžete si zkusit pořídit odvlhčovač vzduchu.
Pokud to z jakéhokoliv důvodu nepřipadá v úvahu, východiskem z nešťastné situace se vám může stát „pomalé” lepidlo, jako je naše Lashes PRO Beginner. To v základu tvrdne pomaleji (1-5 vteřin, oproti standardním 1-2 sekundám), takže i když polymerizaci urychlí vysoká vlhkost okolního vzduchu, vy máte větší šanci umělou řasu aplikovat na své místo a vytvořit zde pevný spoj lepidla s řasou dřív, než kompletně zatvrdne.
U nízké vlhkosti vzduchu v místnosti je nejpohodlnější pořízení zvlhčovače vzduchu. Levnější a ekologičtější alternativa je ale například oživit salon pokojovými květinami, které budete pravidelně kropit vodou. Květiny budou spokojené, prostředí útulné a s nízkou vlhkostí vzduchu už nebudete mít problém.
Ptáte se: Proč je vlastně vlhkost vzduchu při prodlužování řas tak důležitá?
Odpověď: Pokud je relativní vlhkost vzduchu příliš vysoká nebo naopak nízká, lepidlo nebude správně fungovat. V prvním případě bude šokově polymerizovat, a tím se sníží přilnavost k přírodní řase. Zkrátka ztvrdne dřív, než stihnete umělou řasu s lepidlem vůbec klientce aplikovat.
V druhém případě se prodlouží doba vytvrzování lepidla. Budete muset u umělé řasy čekat na spojení mnohem déle, a i po aplikaci se stejně může stát, že řasa sklouzne nebo se vám nakloní. Klientka bude mít špatnou retenci a ještě nepěkně rozházený set řas.
Bod číslo 3: Na vině jsou i okolní vlivy!
V tomto horkém, bujarém období je třeba počítat s tím, že řasy dostávají zabrat více než obvykle. Všichni se více potíme, mažeme se opalovacími krémy, častěji se sprchujeme a vůbec - trávíme více času ve vodě, jenže to pak odnáší prodloužené řasy.
Připomeňte proto svým klientkám 5 letních tipů proti vypadávání umělých řas a pro jistotu i 6 zásad, jak správně pečovat o prodloužené řasy. Vy samy nezapomeňte při práci věnovat trochu extra času správné přípravě přírodních řas před aplikací těch umělých. Pár minut na lehátku navíc může klientce přidat i pár dní s krásnými řasami.
Další zajímavé čtení z mého blogu:
- Tejpování a práce s páskou jako cesta k perfektním výsledkům
- Přešlapy i průkopníci – lash trendy přelomu milénia
- UV Lash System – přišla revoluce v prodlužování řas?
- Pracujte s UV lampou jako profesionál
Závěrem ještě poradím, ať přes léto při práci častěji měníte kapku lepidla a máte pevné nervy i chápavé klientky. Pokud náhodou práce nepůjde od ruky přesně tak, jak byste si přály, nezapomeňte, že léto bude pryč než se nadějete, takže jej pro těžkosti v práci nezavrhněte a raději si snažte vychutnat krásné dny, dokud to jen jde!